Wykształcenie i dorobek
Studia prawnicze (2009 r.) i aplikację adwokacką (2013 r.) ukończyłam w Warszawie. Od 2014 r. wykonuję zawód adwokatki (Izba Adwokacka w Warszawie). Posiadam doświadczenie z zakresu legislacji – podczas aplikacji adwokackiej pracowałam w Kancelarii Sejmu, zaś w latach 2014 – 2017 r. dla największych spółek Skarbu Państwa.
Posiadam doświadczenie w prowadzeniu spraw mających charakter litygacji strategicznych w zakresie ochrony zwierząt i przyrody (m.in. case karpi i niedźwiedzi). Od 10 lat reprezentuję w procesach sądowych organizacje społeczne, a także osoby fizyczne w walce na rzecz poprawy standardów ochrony zwierząt i przyrody. Współpracuję z naukowcami i aktywistkami na rzecz zmiany systemowej. Brałam wielokrotnie udział w przygotowaniu projektów przepisów na poziomie legislacji ogólnopolskiej i lokalnej
Jestem autorką książek i opracowań specjalistycznych, w tym „Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt” (Wolters Kluwer 2021) oraz „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” (Wolters Kluwer 2020). W książce „ZOEpolis” opisałam koncepcję prawa wrażliwego.
Działalność naukowa i edukacyjna
Wykładam od 2020 r. na Uniwersytecie Warszawskim, współpracuję z Centrum Polityk Publicznych i Spraw Regulacyjnych Uniwersytetu Śląskiego.
Należę do Stowarzyszenia im. Prof. Hołdy oraz Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Etycznego.
Posiadam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla organizacji społecznych, służb mundurowych i samorządów (w latach 2020-2022 300 h udokumentowanych szkoleń).
Uczęszczałam do szkoły trenerskiej Meritum.
Jestem współzałożycielką Szkoły Dobrego Prawa.
W 2017 r. otrzymałam 1. miejsce w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra, w 2019, 2020 i 2022 r. znalazłam się na liście „50 śmiałych kobiet” Wysokich Obcasów, zaś 2022 r. w rankingu Forbes Women jako liderka zrównoważonego rozwoju w Polsce.